Yuvarlak Havuzlar

YUVARLAK HAVUZ

Duru, açık mavi, tüy kadar yumuşak ve dokunulması mümkün olmayacak kadar sıcak olan duru su. Bireylerin rahatlayacağı, ferahlayacağı ve dostları ile vakit geçireceği sessiz, şahsi bir yer. Az tesirli alıştırma ve kalp sıhhati kardiyo adına muhteşem bir çıkış olmaktadır. Bir havuzun avantaj listesi bu şekilde sürer. Fakat bu makaleyi okuyor iseniz 2 husus mutlaktır: bir havuz yapmayı arzu ediyorsunuz ve bir havuza sahip olmanın avantajını anlıyorsunuz.

İnşaat Sürecini Anlamak Önemli

İstediğiniz bir yerde bir havuz inşa edecek iseniz ve en hesaplı havuz nasıl inşa edilir diye sormakta iseniz inşa sürecini anlamanız mühim olmaktadır. Fiyatlar her çeşit havuz adına azıcık değişiklik göstermektedir. Bir takım havuzun inşası kısa bir zaman alır iken başka havuzların inşası da uzun sürmektedir. Fakat oldukça çok yaratıcı özgürlük sağlamaktadır. Yalnız her havuz yapım zamanı aynı ana aşamaları izlemektedir. Hangi havuz çeşidini yapar iseniz yapın, atlamayı arzu etmediğiniz bir iki mühim ön şart yer almaktadır. Hafriyat işlemine başlanmadan ilk olarak havuzlarınız adına bir dizayn tercih etmeniz gerekmektedir. Yuvarlak mı, kare mi, dikdörtgen mi, oval mi ya da daha çok serbest şekil mi olacak?

Hazır Havuzları Tercih Edebilirsiniz

Hazır havuzda seçimini yapabileceğiniz teçhizatlar bu biçimdedir;

  • Prefabrik havuz ufak bir tür olmakta ve ilk önceden oluşturulmaktadır.
  • Yuvarlak ve kare havuz içerisinden havuzunuzun biçimini tercih edebilirsiniz.
  • Hesaplı bir havuz aramakta olan kişiler beton ve vinil havuzun seçimini yapabilirsiniz. Bu havuz türleri oldukça çok özgürlük sağlamaktadır.
  • Düşlerinizdeki eşsiz havuzların yapımını gerçekleştirmeyi arzu ediyorsanız seçimini yapabilirsiniz.

Havuz Düzeni Önemli

İlk olarak havuz düzenlemesinin gerçekleşmesi yeni havuzlarınızın evinizin bahçesinde nasıl görünüm sağlayacağına dair ilk bakışlarınızı göreceğiniz vakittir. Bu aşamada, havuzunuzu inşa edecek kişi havuzlarınızın biçimini ve konumlandırılmasını şekil tahtası ya da tahta mandalların kullanımı sağlanarak özetlemektedir. Aynı zamanda bu zamanı mütenasip havuz kotuna hesaplayabilmek adına harcamaktalar ve havuz yapım zamanının geri kalan kısmını da sizler ile beraber geçmektedir. Yüzme havuzları izni onaylandığından ve konumlandırma yapıldıktan sonra uzmanlar hareket etmeye başlamaktadır. Hafriyat uygulaması, uzmanlar hafriyat ekipmanının desteği ile genel de yalnız 1 hafta kadar sürmektedir.

Havuzun İnşa Sürecinde Kullanılan Malzemeler

  • İskelet, havuzun biçimini oluşturmakta olan dikey ve yatay olarak döşenmekte olan çelik inşa demirleridir. Bu durumu bir tel kafes ya da plan gibi düşünebilmektesiniz.
  • Çelik teçhizat demiri konumlandırarak, havuzun biçiminin kaba bir taslağını görebilmektesiniz.
  • Çelik iskelet yapımı gerçekleştirmek; sıhhi donanım ilave etmek ve duvarı şekillendirmek gibi daha sonra olan aşamaları da pratikleştirmektedir.
  • Borunun döşenmesi, havuz inşa etmenin oldukça mühim parçasından bir tanesi olmaktadır. Borular yok ise sularınızı hijyenik ve ılık tutmanız olanaksız olmaktadır. Boru olmadan su akışı da olmamaktadır.

Beton Havuz Tercih Ettiyseniz

Beton havuz duvarı ve tabanı yapmak adına azıcık daha vakit gerektirmektedir. Bu durumun sebebi, havuzunuzu inşa edecek kişilerin betonu havuz etrafına eşit olarak dökmesi ve dağıtması gerekli olduğudur ve düşlediğiniz gibi, bu uygulama özenli ölçüm ve duyarlı işlem gerektirmektedir. Bu durum adına pek çok havuz inşa edecek kişi betonu hız ile yayabilmek ve uygulamayı hızlandırabilmek adına oldukça fazla basınçlı hortumların kullanımını sağlar. Yalnız betonun hemen sertleşmemesi sebebi ile son bir kaplama ile sıvanmadan ilk olarak kuruması adına bir iki gün daha gerekmektedir.

Havuz Yaptırırken Seçim Sizin

Vinil azıcık daha kolay olmaktadır. Bu hususun sebebi betonun tersine sıva yapmamaktadır. Bu durumun sebebi, vinil astarın kedinin sıva katmanı işlevi görmesi olmaktadır. Son derece fazla vakit alan vinil katmanı gerebilmek adına duvarı oluşturur. Pek çok havuz inşası yapan kişiler beton, polimer ya da çelik duvar alternatifleri sunmaktadır. Son derece hesaplı havuz fiyatı sunmakta olan prefabrik havuz kurulum zamanını kısaltmaktadır. Prefabrik havuz ilk önce yapımı gerçekleşmiş olarak temin edilmesinden, bütün havuz kabuğunun bir parça biçiminde gelmesi anlamına gelmektedir. Sıva, vinil, beton yer almamaktadır. Yalnızca tüm bir yüzme havuzu yer almaktadır. Böylelikle fiyattan da tasarruf sağlayabilirsiniz. Yuvarlak bir havuza sahip olmayı arzu etmekte iseniz İdeal Havuz olarak siz değerli müşterilerimize bu hizmeti sunmaktayız.