Havuz Bakım Hizmeti

HAVUZ BAKIMI HİZMETİ

Genellik ile yaz günlerinde son derece daha fazla ilgi görmekte olan havuzlar, pek çok birey kullanımını sağlar. Kişi çeşitliliğinin fazla olması yüzme havuzlarının temizleme uygulamasının da önemli olduğunu ortaya çıkarmaktadır. Villada, tesiste, yazlıkta yer almakta olan yüzme havuzlarının süreli olarak bakımları, hijyenleri ve kontrolleri oldukça önemli olmaktadır.

Havuz bakımı, havuzların hijyenik olmaları çerçevesinden ihmal edilmemesi gerekir. Süreli olarak bakımı yapılmayan havuzlar, birey sağlığını risk altına sokabilir. Yüzme havuzu temizleme uygulamalarına dikkat edilmez ise birey sağlığı çerçevesinden zararlı olan birçok çeşit bakteri ve mikrobun oluşması ve bulaşması için hazırlanır.

Yüzme Havuzu Temizliğinin Önemi

Yüzme havuzları için temizlik oldukça önemli bir husus olmaktadır. İyi bir dezenfekte işlemi uygulanmayan havuzlarda kişiler çeşitli enfeksiyon rahatsızlıklarına veya mantar hastalığına rastlayabilmektedir. Dezenfekte işlemi uygulanmamış havuzların kullanımını sağlamakta olan bireyler de çok yaygın bir biçimde kulak hastalığı ve göz enfeksiyonu gözlenir.

Ayrıca mikro organizma ve virüslerin çok sevdiği yerler olan sulu ve nemli alanlar hızlı bir biçimde üreyebilmesi ve yayılması kontrol alında tutulması gerekmektedir. Bu husus için de yüzme havuzlarının dezenfeksiyonları son derece önemli bir konu olmaktadır.

Özellik ile çocuklar için yapılmış olan yüzme havuzlarının hijyenik olması iki kat daha fazla önemli olmaktadır. Çocuklar havuzların içinde olduğu sürece oldukça hızlı bir şekilde yayılmakta olan mikrop ve virüs türleri salgın hastalıklara sebebiyet vermektedir. Bu sebebiyet ile çocuk ve bebekler için ayrılmış olan yüzme havuzlarında temizlik ve denetleme son derece son derece çok önemli bir husus olmaktadır.

Yüzme Havuzu Bakımı İçin Kullanılan Malzemeler

İhmal görmemesi gerekmekte olan havuz temizlik uygulaması için son derece çok farklı temizlik ürününün kullanımı sağlanması gereklidir. Temizlik ürünlerinin kullanım ölçüsü birey sağlığını ve yüzme kalitesini olumsuz olarak etki etmemesi gerekir. Yüzme havuzu ve temizleme uygulaması için kullanılması sağlanan ürünlerin kalite ve uygulaması yapılan bireylerin de çalışmalarında profesyonel olması gerekir. Kalitesiz bir temizleme ürünü ile etkili bir temizleme işlemi yapılamayacağı gibi birey sağlığını oldukça daha fazla riske sokmakta olan bir havuz yapılmış olunur.

Klor: Havuz temizlik uygulaması için kullanımı sağlanmış olan ürünlerin ilk sırasında gelir. Su içerisinde belli bir klor miktarı bulunmakta olmaktadır. Bu klor miktarı kimi sebebiyetlerden dolayı değişerek su içerisinde kirliliğe ve mikro organizmaların da üreyebilmesine sebebiyet vermektedir. Böylece havuz suyu birey sağlığını riske sokabilecek düzeyde kirlenmesi görülmektedir. Normal şartlarda su içerisindeki klor miktarının 3 ppm’ nin alt seviyesinde bir düzeyde olması gerekir. Klor su içerisinde yer almakta olan mikro organizmaları yok etmek ile kalmaz. Kişiler ile bulaşması gerçekleşmekte olan güneş kremi, deodorant, saç spreyi ve krem gibi kimyasal unsurların yok olabilmesi için de etkili bir hususta olmaktadır. Havuz kullanılmasını sağlamakta olan kişiler desteği ile su içine karışmış olan bu kimyasal unsurları oksijen desteği ile yakarak yok etme özelliğine sahip olmaktadır. Her zaman kaliteli ve etkili kullanmanın sağlanabilmesine özen gösterilmesi gerekir.

Ph Düşürücü: Yüzme havuzlarındaki suda belirli bir pH düzeyinin olması hem klor uygulamak hem de havuzların son derece daha sağlıklı kullanılmasını sağlanabilmesi için zorunlu olmaktadır. Havuz suyunun pH düzeyinin 7,2 ve 7,8 aralığında olması gerekir. Çoğunluk ile klor uygulandığı zaman etkili olması için pH düzeyi oldukça önemli olmaktadır.

Yosun Önleyici: Havuz suyu içerisinde yosunların oluşmalarını önleyebilmek amacı ile kullanılması sağlanmakta olan yosun önleyicilerin gerçekleştirdiği çalışmada uzman bireyler yardımı ile belirli yoğunlukta uygulaması gerçekleşmektedir.

Sıvı Topaklayıcısı: Suyun içerisine karışmış olan ufak kalıntıları bir araya getirerek topak oluşturma özelliğine sahip olan sıvı topaklayıcı kimyasalları havuz suyunun aydınlık bir görünüm kazanması için kullanılması sağlanır.

Yüzme Havuzu Bakım Aşamaları

İşinde deneyimli ve profesyonel bir biçimde işini sürdürmekte olan kadro ilk olarak havuz suyunu boşaltıp ardından dezenfeksiyon uygulamasına başlar. Suyu boşaltılmış olan havuz içine yosun giderici uygulanır. Derişim uygulamasını ayrı bir yerden düşürerek hazırlanması gerçekleşmekte olan yosun giderici havuzun tüm yüzeyine ve duvarına fırça yardımı ile sürülmektedir. Oldukça fazla kullanılmasının sağlanması su içinde köpürmeye sebebiyet vereceğinden dolayı miktarı son derece mütenasip ayarlanır. Su içinde kaybolmamakta olan yosun gidericilerin uygulandıktan sonra da diğer bir aşamaya geçilir.

Havuz su ile doldurulup pH düzeyine bakılır. 7,2 ile 7,8 aralığında olması gerekmekte olan pH düzeyi için pH düşürücü kullanılmasının sağlanması gerekir. Ph düşürücü uygulandıktan sonra 8 saat boyunca dinlendirilmesi gerekmektedir. Bunu ardından tekrar ölçme işlemi gerçekleşmelidir. Tabi ki son derece fazla miktarda pH düşürücü kullanılmasını sağlamak gerekmekte ise çalışma 2 güne ayrılmaktadır.

Ph seviyesi 7,2 ile 7,8 aralığında olduğu zaman suya klor uygulanır. Oldukça mütenasip ve son derece iyi bir dezenfektan olan klor ile işlem yapıldıktan sonra da suyun 12 saat boyunca dinlenmesi gerekir. 3 ppm’ in alt seviyesinde bir klor ölçüsüne ulaşılınca su içerisine sıvı topaklayıcısı ilave edilmekte ve işlem son bulmaktadır.

Yüzme Havuzu Bakım Zamanları

Havuz temizlik uygulamasının süreli olması gerekli olması kadar kontrol ve ölçüm uygulamalarının da süreli olması gerekir. Günlük, haftalık, aylık ve senelik olarak bakımlarının uygulanmasının peşi sıra 6 ay da 1 ve yılda 1 kez olması şartı ile ayrıntılı ölçüm uygulamalarının yapılması doğru olur.

Havuz bakım hizmeti kapsamında siz değerli müşterilerimize ilk olarak danışmanlık yapabilmek ardından ihtiyaç duymakta olduğunuz hizmeti sunma çabası içerisinde olmaktayız. Danışmanlık kapsamında; havuzlarınızın olması gerekli olduğu ortamın hususiyetleri, havuzların bünyesel gereklilikleri ve taban tespiti, taşmalı havuzda taşma kanalının materyal ihtiyaçları, su boşaltma çukurlarına olanak sağlanması, havuz içi yalıtım ihtiyaçları ve testi, havuz içi ürünlerin, kullanımı sağlanacak seramiklerin ve merdivenlerin kaymaz üründen olması, kış aylarının zor şartlarında havuz seramiklerine hasar vermeyen ürün kullanımı sağlanması, emiş süzgecinin kişilerin vakumlayacakları boyutta olması gibi danışmanlıklar gerçekleşecektir. Hem de güvenli olduğundan emin olabileceğiniz ayrıca ödeyecek olduğunuz maliyetlerin nelere neden ödendiğini bileceğiniz bir hizmet vermekteyiz. Firma olarak havuza dair her konuda sizlere destek verdiğimiz gibi havuz bakımı konusunda da hizmetlerimizi ve desteklerimizi sunmaktayız. Unutmayın ki havuz bakımı son derece önemli olmaktadır ve bu neden ile bu alanda profesyonel ve tecrübeli olan bir firmaya havuzlarınızın bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir. İşte tam da bu esnada biz devreye girmekteyiz sizlerde havuz bakımı yaptırmayı istiyor iseniz İdeal Havuz olarak siz değerli müşterilerimize hizmetlerimizi sunmaktan son derece gurur duymaktayız. Firmamızın web adresinden ya da iletişim numaramızdan İdeal Havuz ile irtibata geçerek havuzlarınızın bakımlarını gerçekleştirebilirsiniz.