Panel Havuzlar

PANEL HAVUZLAR

Havuzlar; zevkli zaman geçirmek ve bulunmakta olan ortam içindeki görünüm niteliğini yükseltmek adına son derece mühim bir husus olmaktadır. Pek çok türü yer almakta olan havuz inşa etme içinde olumlu hususiyetleri açısından son derece ilgi çekmekte olanlardan biri panel havuz olarak karşınıza çıkar. Panel havuz; hususi imal edilmiş levhaların yardımı ile duvar oluşturup hızlı ve dayanıklı bir biçimde havuz montajını gerçekleştiren havuz sistemlerine verilmekte olan ad olmaktadır.

Panel havuzlar, tercih edilen boyutlarda gerçekleşebilecek derecede özgür bir sistem olabilmesinin yanı sıra sıkıştırma kum yardımı ile sızdırmazlık güvencesi vermekte olması ile beraber son derece güvenli bir sistem olarak sunulur. Kullanma sahasını küçültmeden yüksek seviye mekanik ve teknolojik sistemler ile son yeniliklerin çerçevesinde uygulaması gerçekleşen panel havuzlar, LED ışıklandırma ve ısıtma değişiklikleri ile havuzların yaz aylarında ve kış aylarında kullanımının sağlanmasına imkan yaratır. Anti- bakteriyel taban kaplaması ile beraber etkinlik sahası içinde son derece ilgi ile karşılanmakta olan bu sistemler, işinde profesyonel çalışanlar aracılığı ile gerçekleşmekte olan kısa zamanlı montajı ile beraber vakit tasarrufu da sağlar.

Pratik monte etme ve hızlı teslim etme imkanları ile yüksek bir istek yaratan bu sistem müşterilerin memnun olması esas bir anlama içinde teslimat ardından gerekmekte olan denetlemeleri yapmakta, malzemelerin güvenliklerinin arkasında durması gerekmektedir. Bütün bu değişik ve olumlu hususiyetlerin sonrasında maliyetlerde büyük bir kapsamda olmaktadır. Havuzun kaç m2 bir ortam içine yerleştirilmesi talep edildiği, biçimi ve derinliğine dayalı olarak farklılaşmakta olan panel havuz maliyetleri son derece mütenasip ücretler sunar.

Havuz inşa etme adımlarının zorlu zamanlarından kurtulup hemen ilk olarak kusursuz neticeye erişmeyi tercih edenlerin desteğine koşmakta olan panel havuz sağlam bünyeleri sayesinde uzun ömürlü olmaktadır. Görsel dizaynları ile kusursuz manzaraları evlerinize kadar getirilmekte olan panel havuz ayrıca ekonomi arkadaşıdır.

Panel Havuz Nedir?

Sıkıştırmalı kum yardımı ile değişik olmasını göstermekte olan panel havuz nitelikli ürünlerden imal edilir ve uzun ömürlü olmaktadır. Bu havuz çeşitlerinin son derece ilgi çekici yanı ile hususi imalat avantajlarının olması olmaktadır. Panel havuz dizaynı insana hususi gerçekleşip uygulanabilmektedir. Kalıp, sıva ve yalıtım ve benzeri gibi zorlu adımlara ihtiyaç duyulmadan kurulumu gerçekleşir. Aynı zamanda panel havuz sadece bir kalıp içerisinde imal edilerek site ve iş yeri gibi benzer ortamlara kombine bir biçimde temin edilmektedir. Özgür bir şekilde tercih ettiğinizi sağlamakta olan panel havuz ile yaz aylarının zevkini doya doya çıkarabilmenin tadı sizlere ve sevdiğiniz kişilere kalmaktadır.

Panel Havuz Nasıl Yapılır?

Panel havuz inşası o an itibari ile havuz inşa ettirmenin hesaplı yolundan bir tanesi olmaktadır. Temel taşıyıcı sistem yani yan paneller çelik panelden oluşmasından dolayı panel havuz ismi ile anılmaktadır.

Panel havuz gerek üstten taşmalı gerek ise skimmer sistemli olmak üzere 2 tür sistemden gerçekleşebilir.

Üstten taşmalı havuzda zemin besi yerlerinden çıkmakta olan su, havuz çevresinde bulunmakta olan ızgaraların içinden taşıp denge depolarına gitmektedir. Denge deposundan da dezenfeksiyon ve filtreleme sistemleri desteği ile temizlenmekte olan pompa aracılığı ile tekrar havuzun zemin besi yerlerine yeniden havuza döndürülmektedir.

Skimmer sistemli havuzda ise havuz kenarında taşma ızgarası veya bir denge havuzu yer almamaktadır. Zeminden veya yan perdede bulunmakta olan besiden havuz içerisine girmekte olan havuz üst katında bulunan skimmer ismi verilmekte olan yüzey sıyırıcıdan emilip filtreleme ve dezenfeksiyon sistemine gitmektedir. Pompa desteği ile aracısız tekrar havuz içerisine döndürülmektedir.

Taban betonu üstüne kurulmakta olan çelik paneller ile havuz temel taşıyıcı sistemi monte edilmektedir. Oval veya dikdörtgen tiplerde her tür ve oranda yapımı gerçekleşmektedir.

Taban betonun atılmasının ardından çelik paneller 3 ile 4 gün içinde monte edilir. Bu uygulamanın hemen ardından liner kaplama çalışmalarına geçilmektedir. Panel havuzda yalnız liner kaplama uygulanmaktadır. Liner; yüzde yüz sızdırma yapmayan, büyük bir esnekliğe sahip olan, anti- bakteriyel bir ürün olmaktadır. Panel havuzda liner kaplama havuzların biçimine uygun olarak olduğu yerde uygulanmaktadır. Açık mavi, Adriyatik mavi, beyaz ve benzeri tek renkler olması gibi; su dalgası veya mozaik desen alternatifleri yer almaktadır.

Panel havuzda da oldukça fazla aksesuar türleri ve eğlenme sistemlerinin kullanımı sağlanabilir.

Panel havuzda da betonarme havuzda olduğu gibi, lamba- ışıklandırma ekipmanı, paslanmayan veya fiber basamaklar, kum filtreleme sistemleri, dezenfeksiyon sistemleri, karşı akıntı sistemi, su perdeleri, şelale, tramplen, havuz suyu ısıtıcıları, çocuklar adına kaydıraklar gibi sistemlerin kullanımı sağlanabilir. Aynı zamanda evlerinizde havuz makine daireleri adına ayıracak bir alanınız bulunmuyor ise bahçelerinize konabilecek tabana gömme hazır makine daire sistemi dahi yer almaktadır.

Panel Havuz Özellikleri Nelerdir?

 • Betonarme havuza göre oldukça daha çok sağlam olmaktadır.
 • Pratik ve hızlı montaja sahip olmaktadır.
 • Taban hareketlerinden tesir almaz.
 • Temizlenmesi son derece pratik olmaktadır.
 • Maliyetleri fazla mütenasip ve hesaplı olmaktadır.
 • % 100 sızdırma yapmama güvencesine sahip olmaktadır.
 • İnşa etmek içi ruhsat gerekliliği bulunmamaktadır.
 • Arzu ettiğiniz desen ve modeller de inşa ettirebilirsiniz.
 • Panel havuzların inşa edilmesinin inşa edildiği alanın ölçüsü alınıp mütenasip bir biçimde kazı uygulaması gerçekleşir.
 • Tabana beton atma uygulaması sonlandırılır.
 • Havuzun taşıyıcı iskeleti ve kurulması sabitlenmektedir.
 • Filtreleme ve ışıklandırma sistemi devreye sokulmaktadır.
 • Gerekmekte olan testler gerçekleşir.
 • Havuzu doldurma işlemi yapılır.
 • Makine dairesinin kurulum işlemi de yapıldıktan daha sonra çevre düzenleme uygulamasına geçilmektedir.

Panel Havuz Avantajları Nelerdir?

Kolaylığı son derece yüksek avantaj olarak sunulmakta olan panel havuzlar ayrıca uzun zaman sıva uygulamaları ile ekonomik ve hesaplı olmaktadır. Monte edilme işlemi son derece pratik olmaktadır. Tercih edilen biçimde ve ölçüde imal edilebildiği için düşlerinizin peşinden koşmanıza imkan sağlamaktadır. Sızdırma yapmayan hususiyeti ile havuz kullanma rahatlığını ve ömrünü yükseltir. Sene içinde ortaya çıkabilecek zemin altı hareketlenmesine karşıt nitelikli ürünü sayesinde dayanımlı olmaktadır. Monte edilme işlemi en fazla 7 gün sürmektedir ve bu zamanın peşi sıra havuz hızlı bir biçimde kullanım sağlanması adına açılmaktadır. Önemli bir inşa adımına sahip olmadığı için ruhsat gerekliliği bulunmamaktadır. Pompa, filtrasyon, filtreleme öğelerini gün içerisinde 1 saat çalıştırdığınız zaman duru ve hijyenik bir havuza sahip olacaksınız. Havuz inşasına karar verildikten daha sonra vakit kaybı yaşamadan çalışmalara başlanabilmektedir.

Neden Panel Havuz Tercih Etmelisiniz?

 • Öncelikli yatırım fiyatları başka havuz tekniklerine göre % 30 daha düşük olmaktadır.
 • Kimyasal harcama % 50 daha az olmaktadır.
 • Desen ve modelleri sebebi ile daha eğlenilebilecek bir bünye olmaktadır.
 • Bünyesi sebebi ile onarıma ihtiyaç duymaz. Çelik ürün liner yırtılsa dahi onarımı 15 dakika sürmektedir.
 • En son teknoloji malzemesi olmaktadır.

Panel Havuz Fiyatları

Panel havuz fiyatları tercih edilen model, havuz ölçüsü ve derinliğe uygun olarak değişiklik göstermektedir. Bu ayrıntıların yanında havuz inşa etme adımında kullanımı sağlanan ürünler, kaplama çeşidi ve niteliği, işçilik gibi etmenlerde panel havuz maliyetlerinde değişmeye sebep olabilmektedir. Bu nedenden dolayı sadece bir havuz maliyetinden söz etmek muhtemel olmamaktadır. Panel havuz maliyetleri ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak adına irtibat numaramızdan firmamıza erişebilir, kafanıza takılmış olan bütün soruları sorup cevaplarını alabilmektesiniz. İdeal Havuz ailesi olarak sizlere ve sevdiğiniz kişilere son derece hızlı biçimde, mütenasip maliyetler ile havuz zevkine kavuşabilmeniz adına biz buradayız.

Panel havuz yaptırmak için web adresimizi ziyaret edebilir, firmamız ile irtibata geçip fiyatlandırma ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Hemen firmamızı arayarak siz değerli müşterilerimizde panel havuz ve aklınızda bulunan diğer havuz türlerine firmamız desteği ile kavuşabilirsiniz.