Yüzme Havuzu Bakımı

Yüzme Havuzu Bakımı, bir havuzu temiz, berrak ve sağlıklı tutmak için, iki ana alana dikkat etmemiz gerekiyor. İlk olarak yüzme havuzunun kimyasal dengesi sağlanmalıdır, ve ikinci olarak havuzdaki istenmeyen kirler, tozlar, partiküller ve yabancı maddelerden arıtmamız gereklidir.

İLAÇLAMA

Havuzun dengesini koruması için rastgele kimyasal ilavesi yapılamaz. Havuzcunuzun tavsiyeleri bile yanıltabilir. Sık sık havuzun suyunun tahlilleri yapılmalıdır. Tahlillerin sonuçlarına göre havuz ilaçlaması yapılır.

Ayrıca, özel durumlarda ilave kimyasallar gerekebilir; örnegin şiddetli fırtınalardan sonra veya havuz bozulduğunda.

FİLTRASYON

Yüzme havuzunda bulunan yabancı maddeleri ve katı pislikleri arıtmak için bir pompa/ filtre sistemi bulunmaktadır. Bunun görevi hem katıları tutmak hem de suyun sirkülasyonu ve karışmasıdır.

Filtrasyon sistemine destek vermek amacıyla havuz fırçalanır ve dip süpürgesi yapılır. Bunun yanı sıra, filtre temizlenmelidir ve filtrenin kumu, torbası veya kartuşu temizlenme ve aralıkla değiştirilme ihtiyacı taşır.

Havuzunuza ne kadar kimyasal gerektiğini kolayca hesaplamak için, size özel havuz hesap makinaları tasarladık. Su tahlil sonuçları ile bu hesap makinaları sayesinde havuzdaki kimyasal “tahminleri” ortadan kalkar.

Sık bir havuz bakım düzeni olasılıkla sorunları önler ve havuzu rahatlıkla denge de tutar. Sorunlar ve dengesizlikleri önlemek hem çok daha kolay hem de çok daha hesaplıdır. Havuzunuzun günlük, haftalık ve aylık bakımlarını lütfen ihmal etmeyiniz.

YÜZME HAVUZ BAKIMI ve ÖNEMİ

Bir havuzu temiz, berrak ve sağlıklı tutmak için, iki ana esasa çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bunlar;  yüzme havuzunun kimyasal dengesi sağlanması ve havuzdaki istenmeyen kirler, tozlar, partiküller ve yabancı maddelerden arıtılması.

Havuz bakımı ve temizlenmesi. tema havuz havuz bakımında.deneyimli ve güvenilir elamanlarıyla sizler en iyi şekilde hizmet vermektedir. havuz bakımında ve havuz temizlenmesinde   havuz kimyasallarının dogru kullanılması şarttır.

1. FİLTRASYON SİSTEMİNİN KONTROLÜ

 • Filtrasyon Pompasının Temizlenmesi
 • Kum Filterelerinin ve mevcut tesisatın kontrolünün yapılması
 • Havuz suyunun katı pisliklerden temizlenmesi ve savak kanallarının temizlenmesi
 • Denge tankının temizlenmesi
 • Sistemin çalıştırılması

2. HAVUZ SUYUNUN TEMİZLENMESİ

 • Mevcut tesisatın vakum hattını açarak havuzu temizlemeye hazırlama
 • Havuz süpürgesinin hortumunu su ile doldurup havuz içerisinde bulunan vakum ağzına yerleştirerek süpürgenin yapılması

3. HAVUZ SUYU KİMYASALININ DEĞER KONTROLÜ VE TAMAMLANMASI

 • Havuz test kitinin içine havuz kenarından 15 CM uzağına 30 CM derine daldırıp haznenin test için su ile doldurulması
 • PH haznesine kırmızı, KLOR C – PH için ideal değer 7.2 – 7.6 arasında olmalı, KLOR için ideal değer 1.0 – 2.5 arasında olmalı

4. HAVUZ SUYU KİMYASALI ATILMASI

 • Günlük klor miktarı 100 metreküp suya 200 GR dır. Günlük suyun değerine göre bu miktar değişebilir
 • Günlük PH miktarı 100 m3 suya 100Gr dır. Günlük suyun değerine göre bu miktar değişebilir, bu miktarlar 24 saat için geçerlidir. Havuz suyu mesai bitiminde ilaçlanacaktır.

HAVUZ REVİZYONU

 • Havuzunuz artık eskisi kadar temiz değil mi? Sağlık konusunda endişeleriniz mi var? Havuz tesisatınızın görevini tam manasıyla yerine getiremediğini mi düşünüyorsunuz? O zaman havunuzun yenilenme vakti gelmişdemektir. Havuz tesisatınızın revizyonunu yaparak güzel ve sağlıklı bir havuza yeniden kavuşabilirsiniz.
 • Havuzunuzun düzenli bakımını yapabilmeniz için gerekli ürünlerin satışı ile birlikte, periyodik bakım ve havuz  revizyonu faaliyetlerimiz arasında yer almaktadır.

KİMYASAL DAHİL HAVUZ BAKIMI

 • Senelik olarak yazılı sözleşme yapılır. Anlaşmaya uygun belirtilen günlerde yüzme
 • havuzunun bakımı yapılır. Havuz bakımında kullanılacak AquaPro kimyasal
 • ilaçlarının tamamı firmamız tarafından karşılanır.

KİMYASAL HARİÇ HAVUZ BAKIMI

 • Senelik olarak yazılı sözleşme yapılır. Anlaşmaya uygun belirtilen günlerde yüzme

havuzunun bakımı yapılır. Havuz bakımında kullanılacak kimyasallar müşteri

tarafından karşılanır

Diğer Yazılar

Havuz Tuz Klor Jeneratörü

Havuz Tuz Klor Jeneratörü Tanıtım

Tuz klor jeneratörleri, havuzları temiz tutmanın daha iyi ve daha kolay bir yolu olarak yıllar içinde popülerlik kazanmıştır. Bazı insanlar havuzlarında kimyasal kullanmamayı tercih ederken, diğerleri temizlik işlemini kendileri için biraz daha kolaylaştırmak istiyor. Tuz klor jeneratörleri – tuzlu su klorlayıcıları, tuz klorlayıcıları veya tuz jeneratörleri olarak da adlandırılır – burada devreye girer. Tuz Klor Jeneratörleri Nasıl […]

Mobilyalı Masaj Havuzu

Mobilyalı Masaj Havuzları

Mobilyalı Masaj Havuzları; bir kontrol paneli, su ısıtıcı masaj pompasıyla donatılan özel kullanım amaçlı masaj havuzlarıdır. Bir kartuş filtreden ve otomatik su ısıtıcısından su filtrasyon için geçer. Bu masaj havuzu bir sentetik veya doğal ağaç kabini ve bir metal konstrüksiyon ile çevrelenmiştir.   Ürün Yelpazemizde bir çok farklı model ve özellikte Mobilyalı Masaj Havuzu vardır. […]

Mobilyasız Masaj Havuzları

Mobilyasız Masaj Havuzları

Mobilyasız Masaj Havuzları özel kullanım masaj havuzlarıdır. Gömme için dizayn edilmiştir. Bu masaj havuzu modelleri kolay kurulum için ayarlanabilir destek ve hidromasaj için tüm gerekli parçalarla donatılmıştır. Her modeli için kompakt filtrasyon ünitesi vardır ve ürünün tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Masaj Havuzları hakkında detaylı bilgi ve ürünler hakkındaki sorularınız için bizimle irtibata geçin

Sauna Havuz Sistemleri

Sauna Havuz Sistemleri

Tema Havuz olarak Sauna ve Wellness sektörüne de uygun havuz çözümleri sağlamaktayız. Detaylı bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçin. Tema Havuz Sistemleri

Polietilen Havuz Sistemleri

Polietilen Havuz Sistemleri

Polietilen Havuz Sistemleri Herhangi bir extra kurulum istemeyen, kullanıma hazır kompakt masaj havuzu ünitelerdir. Mekanik sistemde pompa, blower, su ısıtıcısı ve kontrol paneli vardır.. Detaylı bilgi için bizimle irtibata geçiniz.

Masaj Havuzu Aksesuarları

Masaj Havuzu Aksesuarları

Masaj Havuzu Aksesuarlarını ÜRÜNLERİMİZ sayfasında daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Süs Havuzları

Süs Havuzları

Süs Havuzları, Tema Havuz olarak  beton ve fiberglas süs havuzu, kamelya ve beton çiçeklik gibi farklı ürünlerde, kaliteli ürün, sorunsuz üretim, kusursuz hizmet sunarak müşteri memnuniyetini sağlamayı kendisine amaç edinmiştir. Türkiye’nin birçok bölgesinde bahçe, park gibi açık alanların yanı sıra; kafe, restaurant, otel gibi işletmeler, site, apartman, villa, bağ evi tarzında yaşam alanlarında da tercih […]

Süs Havuzu Su Oyunları

Süs Havuzu ve Su Oyunları

Süs Havuzu ve Su Oyunları Süs havuzu su oyunları led ışık ve sesler yardımıyla seyir zevki veren ve peyzajda son zamanlarda yaygın olarak kullanılan bir sistemdir. Tema havuz olarak Su oyunları ile ilgili gelişmeleri anlık takip etmekteyiz ve sektördeki tüm yenilikleri en kısa zamanda sizlere sunmaktayız.

Süs Havuzu ve Yapay Şelale

Süs Havuzu ve Yapay Şelale

Süs Havuzu ve Yapay Şelale Süs Havuzu ve Yapay Şelale Tema Havuz olarak yapay şelale sistemlerinde de Türkiye’nin bir çok farklı yerinde bir çok farklı projeye imza attık. Tüm yapay şelale ihtiyaçlarınız ve talepleriniz için Uzman ekibimizden talep de bulunabilirsiniz.

Süs Havuzu Aydınlatma Sistemleri Aydınlatma sistemleri ve Benzer ürünleri ÜRÜNLERİMİZ sayfasından detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Devamı... Dekoratif Bahçe Havuzları

Dekoratif Bahçe Havuzları

Dekoratif Bahçe Havuzları Dekoratif Bahçe Havuzları süs havuzları bir bahçenin tanımlayıcı unsurlarından biridir. Doğru yapıldığında bahçedeki süs havuzu, abartısız nesiller boyu sürebilecek bir zarafet dokunuşu sunabilir. Tema Havuz, süs havuzu yapımından farklı filtre seçenekleriyle ya da bir fıskiye pompası ekleyerek süs havuzunun bakımına kadar çok çeşitli alanlarda süs havuzu ürün yelpazesi sunar. Süs havuzunuzu ışık […]